Silesiacum Stare: Różnice pomiędzy wersjami

Z Silesiacum
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 3: Linia 3:
<tr><td height="100%" width="100%" valign="top">
<tr><td height="100%" width="100%" valign="top">
{| style="border:1px solid #006699; margin-right:8px; margin-left:8px;" cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"
{| style="border:1px solid #006699; margin-right:8px; margin-left:8px;" cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"
| font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |  '''Chcemy pisać tu  o Wrocławiu, zwłaszcza średniowiecznym i wczesnonowożytnym, ale piszemy też o tym, co nas akurat zainteresowało'''
| font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |  '''Chcemy pisać tu  o Wrocławiu, zwłaszcza średniowiecznym i wczesnonowożytnym, ale piszemy też o tym, co nas akurat zainteresowało.'''
|-
|-
|style="border-top:1px solid #006699;" bgcolor="f3f3ff"|Początkowo byliśmy miejscem gromadzącym informacje i dokumentację fotograficzną o kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych. W związku z poszerzeniem kręgu zainteresowań autorów adres strony przestał precyzyjnie odzwierciedlać jej treść, gdyż coraz więcej artykułów dotyczy historii Wrocławia, a zwłaszcza jego średniowiecznego mieszczaństwa. Zachęcamy do lektury naszych artykułów z wszystkich dziedzin, wierząc, że nieco zmieniona specyfika strony, czyniąca z niej po części almanach wrocławski, jest jej atutem.
|style="border-top:1px solid #006699;" bgcolor="f3f3ff"|Początkowo byliśmy miejscem gromadzącym informacje i dokumentację fotograficzną o kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych. W związku z poszerzeniem kręgu zainteresowań autorów dawny adres strony - kapliczki. org. pl - przestał precyzyjnie odzwierciedlać jej treść, gdyż coraz więcej naszych tekstów dotyczy historii Wrocławia, a zwłaszcza jego średniowiecznego mieszczaństwa. Zachęcamy do lektury naszych artykułów z wszystkich dziedzin, wierząc, że zmieniona specyfika strony, czyniąca z niej w sporej części almanach, jest jej atutem.


W pracy przyświeca nam wciąż nasze pierwotne motto dotyczące kapliczek przydrożnych, zawarte w słowach Zygmunta Glogera sprzed ponad stu lat.  ''Stare te zabytki wiejskiej sztuki i budownictwa giną z rokiem każdym i przyjdą takie czasy, w których z powodu samej starości znikną zupełnie. Dopóki więc istnieją tu i ówdzie, choć nie zawsze piękne lub ciekawe, ale zawsze dające obraz miejscowej kultury, powinny być ołówkiem lub fotografią odtworzone i zebrane z całego kraju.'' Sądzimy, że słowa te pośrednio można odnieść także do ludzi, takich jak dawni wrocławscy mieszczanie, których również warto ocalić od zapomnienia.  
W pracy przyświeca nam wciąż nasze pierwotne motto dotyczące kapliczek przydrożnych, zawarte w słowach Zygmunta Glogera sprzed ponad stu lat.  ''Stare te zabytki wiejskiej sztuki i budownictwa giną z rokiem każdym i przyjdą takie czasy, w których z powodu samej starości znikną zupełnie. Dopóki więc istnieją tu i ówdzie, choć nie zawsze piękne lub ciekawe, ale zawsze dające obraz miejscowej kultury, powinny być ołówkiem lub fotografią odtworzone i zebrane z całego kraju.'' Sądzimy, że słowa te pośrednio można odnieść także do ludzi, takich jak dawni wrocławscy mieszczanie, oraz miejsc i często już nieistniejących obiektów, które również warto ocalić od zapomnienia.  
|-
|-
|bgcolor="f3f3ff"| '''Liczba stron - 518, liczba zdjęć - {{NUMBEROFFILES}}''' [[Plik:Fb-ikona.png|60px|right|link=https://www.facebook.com/kapliczkiprzydrozne]]  
|bgcolor="f3f3ff"| '''Liczba stron - 535, liczba zdjęć - {{NUMBEROFFILES}}''' [[Plik:Fb-ikona.png|60px|right|link=https://www.facebook.com/kapliczkiprzydrozne]]  
|}
|}
</td></tr>
</td></tr>
</table>
</table>
 
<table border="0" cellpadding="8" cellspacing="0">
<table border="0" cellpadding="8" cellspacing="0">


Linia 19: Linia 19:
{| style="border:1px solid #006699;" height=100% cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"  
{| style="border:1px solid #006699;" height=100% cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"  
|-
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Spis artykułów]]'''
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Wroclaw|Wrocław]]'''
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Monolitowe kamienne krzyże|Monolitowe kamienne krzyże i kapliczki]]'''
|-
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Galerie kapliczek]]'''
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Galerie kapliczek]]'''
Linia 41: Linia 43:
{| style="border:1px solid #006699;" height=100% cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"
{| style="border:1px solid #006699;" height=100% cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"
|-
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Wroclaw|Wrocław]]'''
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Chrystus z blachy|Krzyże z Chrystusem z blachy]]'''
|-
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Chrystus z blachy|Krzyże z Chrystusem z blachy]]'''
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Spis artykułów]]'''
|-
|-
|style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''[[Monolitowe kamienne krzyże]]'''
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''Nowe zdjęcia'''  
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''Nowe zdjęcia'''  
|-
|-
Linia 58: Linia 58:
[[Spis artykułów]]
[[Spis artykułów]]
__NOTITLE__
__NOTITLE__
[[Kategoria:Projekt]]

Aktualna wersja na dzień 00:20, 27 mar 2024

482

Spis artykułów