Kapliczki, krzyże i figury przydrożne: Różnice pomiędzy wersjami
Z Silesiacum
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| style="border:1px solid #006699; margin-right:8px; margin-left:8px;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" | |||
| font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#cccc33" cellpadding="0" | '''Witaj na stronie Kapliczki i krzyże przydrożne!''' | |||
|- | |||
|style="border-top:1px solid #006699;" bgcolor="f3f3ff"|''Stare te zabytki wiejskiej sztuki i budownictwa giną z rokiem każdym i przyjdą takie czasy, w których z powodu samej starości znikną zupełnie. Dopóki więc istnieją tu i ówdzie, choć nie zawsze piękne lub ciekawe, ale zawsze dające obraz miejscowej kultury, powinny być ołówkiem lub fotografią odtworzone i zebrane z całego kraju.'' - pisał Zygmunt Gloger przed ponad stu laty i słowa te są w pełni aktualne. | |||
|- | |||
|bgcolor="f3f3ff"|Kapliczki przydrożne, te z jego czasów, nabrały piękna i uroku. Nam współczesne z kolei nie zawsze są piękne lub ciekawe, ale też stanowią obraz miejscowej kultury. Powody znikania mogą być już inne, co nie znaczy, że nie należy zebrać i odtworzyć wiedzy o nich. Do tej pory napisaliśmy '''{{NUMBEROFARTICLES}} {{PLURAL:{{NUMBEROFARTICLES}}|hasło|hasła|haseł}}''' i pokazujemy '''{{NUMBEROFFILES}} {{PLURAL:{{NUMBEROFFILES}}|grafika|grafiki|grafik}}'''. | |||
|} | |||
Wersja z 19:16, 24 paź 2019
| Witaj na stronie Kapliczki i krzyże przydrożne! |
| Stare te zabytki wiejskiej sztuki i budownictwa giną z rokiem każdym i przyjdą takie czasy, w których z powodu samej starości znikną zupełnie. Dopóki więc istnieją tu i ówdzie, choć nie zawsze piękne lub ciekawe, ale zawsze dające obraz miejscowej kultury, powinny być ołówkiem lub fotografią odtworzone i zebrane z całego kraju. - pisał Zygmunt Gloger przed ponad stu laty i słowa te są w pełni aktualne. |
| Kapliczki przydrożne, te z jego czasów, nabrały piękna i uroku. Nam współczesne z kolei nie zawsze są piękne lub ciekawe, ale też stanowią obraz miejscowej kultury. Powody znikania mogą być już inne, co nie znaczy, że nie należy zebrać i odtworzyć wiedzy o nich. Do tej pory napisaliśmy 482 hasła i pokazujemy 5327 grafik. |