Silesiacum: Różnice pomiędzy wersjami

Z Silesiacum
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 3: Linia 3:
<td height="100%" width="50%" valign="top">
<td height="100%" width="50%" valign="top">
{| style="border:1px solid #006699;" height=100% cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"  
{| style="border:1px solid #006699;" height=100% cellspacing="0" cellpadding="5"  class="plainlinks"  
| font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |  '''Chcemy pisać tu  o Wrocławiu, zwłaszcza średniowiecznym i wczesnonowożytnym, ale piszemy też o tym, co nas akurat zainteresowało.'''
| font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |  '''Chcemy pisać tu  o Wrocławiu, zwłaszcza późnośredniowiecznym i wczesnonowożytnym, ale piszemy też o tym, co nas akurat zainteresowało i przeszkadza w pisaniu o tym, o czym chcemy.'''
|-
|-
|style="border-top:1px solid #006699;" bgcolor="f3f3ff"|Początkowo byliśmy miejscem gromadzącym informacje i dokumentację fotograficzną o kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych. W związku z poszerzeniem kręgu zainteresowań autorów dawny adres strony - kapliczki. org. pl - przestał precyzyjnie odzwierciedlać jej treść, gdyż coraz więcej naszych tekstów dotyczy historii Wrocławia, a zwłaszcza jego średniowiecznego mieszczaństwa. Zachęcamy do lektury naszych artykułów z wszystkich dziedzin, wierząc, że zmieniona specyfika strony, czyniąca z niej w sporej części almanach, jest jej atutem.
|style="border-top:1px solid #006699;" bgcolor="f3f3ff"|Początkowo byliśmy miejscem gromadzącym informacje i dokumentację fotograficzną o kapliczkach, krzyżach i figurach przydrożnych. W związku z poszerzeniem kręgu zainteresowań autorów dawny adres strony - kapliczki. org. pl - przestał precyzyjnie odzwierciedlać jej treść, gdyż coraz więcej naszych tekstów dotyczy historii Wrocławia, a zwłaszcza jego średniowiecznego mieszczaństwa. Zachęcamy do lektury naszych artykułów z wszystkich dziedzin, wierząc, że zmieniona specyfika strony, czyniąca z niej w sporej części almanach, jest jej atutem.
Linia 9: Linia 9:
W pracy przyświeca nam wciąż nasze pierwotne motto dotyczące kapliczek przydrożnych, zawarte w słowach Zygmunta Glogera sprzed ponad stu lat.  ''Stare te zabytki wiejskiej sztuki i budownictwa giną z rokiem każdym i przyjdą takie czasy, w których z powodu samej starości znikną zupełnie. Dopóki więc istnieją tu i ówdzie, choć nie zawsze piękne lub ciekawe, ale zawsze dające obraz miejscowej kultury, powinny być ołówkiem lub fotografią odtworzone i zebrane z całego kraju.'' Sądzimy, że słowa te pośrednio można odnieść także do ludzi, takich jak dawni wrocławscy mieszczanie, oraz miejsc i często już nieistniejących obiektów, które również warto ocalić od zapomnienia.  
W pracy przyświeca nam wciąż nasze pierwotne motto dotyczące kapliczek przydrożnych, zawarte w słowach Zygmunta Glogera sprzed ponad stu lat.  ''Stare te zabytki wiejskiej sztuki i budownictwa giną z rokiem każdym i przyjdą takie czasy, w których z powodu samej starości znikną zupełnie. Dopóki więc istnieją tu i ówdzie, choć nie zawsze piękne lub ciekawe, ale zawsze dające obraz miejscowej kultury, powinny być ołówkiem lub fotografią odtworzone i zebrane z całego kraju.'' Sądzimy, że słowa te pośrednio można odnieść także do ludzi, takich jak dawni wrocławscy mieszczanie, oraz miejsc i często już nieistniejących obiektów, które również warto ocalić od zapomnienia.  
|-
|-
|bgcolor="f3f3ff"| '''Liczba stron - 535, liczba zdjęć - {{NUMBEROFFILES}}''' [[Plik:Fb-ikona.png|60px|right|link=https://www.facebook.com/kapliczkiprzydrozne]]  
|bgcolor="f3f3ff"| '''Liczba stron - 580, liczba zdjęć - {{NUMBEROFFILES}}'''[[Plik:Fb-ikona.png|60px|right|link=https://www.facebook.com/kapliczkiprzydrozne]], ''poruszanie się po stronie ułatwia menu z lewej; polecamy zwłaszcza bardzo funkcjonalną wyszukiwarkę''.
|}
|}
</td></tr>
</td></tr>
Linia 20: Linia 20:
|-
|-
|style="border-top:1px solid #006699; " bgcolor="f3f3ff" |{{Artykuł miesiąca}}
|style="border-top:1px solid #006699; " bgcolor="f3f3ff" |{{Artykuł miesiąca}}
|-
| font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="BDA56A" cellpadding="0" | '''Inne ciekawe naszym zdaniem teksty''': '''[[Herby na sklepieniu Izby Seniora Rady|Herby na sklepieniu Izby Seniora Rady wrocławskiego Ratusza]], [[Warsztat lesicki]], [[Herby mieszczan wrocławskich|Herby mieszczan wrocławskich]], [[Krzyże z Chrystusem wyciętym z blachy]], [[Figura św. Jana Nepomucena w Okrzeszynie]], [[Kamienny krzyż w Czerwieńczycach|Kamienny krzyż w Czerwieńczycach błędnie nazywany krzyżem pokutnym]],  [[Kapliczka domkowa w Puszczy Białej koło Broku]], [[Spis artykułów|Spis wszystkich artykułów]]'''
|-
|
|-
|-
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''Ostatnie zdjęcia'''  
| style="border-top:solid 1px #006699;  style="font: 115% Verdana; color:black;height:30px" align="center" bgcolor="#BDB76B" cellpadding="0" |'''Ostatnie zdjęcia'''  
Linia 27: Linia 31:
</table>
</table>


 
{{NUMBEROFARTICLES}}, [[Spis artykułów]], [http://silesiacum.pl/Specjalna:Zaloguj Log]
 
{{NUMBEROFARTICLES}}
 
[[Spis artykułów]]
__NOTITLE__
__NOTITLE__

Aktualna wersja na dzień 15:19, 21 paź 2025

482, Spis artykułów, Log